Jak ustabilizować wagę?

Witam. okolo 2 miesiące temu wazylem 76 kg. przy wzroscie 165cm. Dieta wtedy składała się z wszystkiego co możliwe piwka wieczorem, oczywiście widoczny brzusio itp. Postanowiłem coś zmienić, zacząłem trenować w domu bieganie do tego dieta okolo 1700kcal bez słodyczy, masła itp. unikałem mocno tłustych dań wiekszość moich posiłków to sałatki oraz owoce oraz dużo wody niegazowanej, kawa bez cukru i mleka i cherbaty- zielona, owocowa, mięta (powinienem jeść więcej przy aktywnej pracy i ćwiczeniach natomiast chciałem osiągnąć widoczne efekty szybciej) po miesiącu czasu waga spadła o około 6 kg. następnie zaczęło spadać bardzo powoli mimo codziennych ćwiczeń i diety waga wahała się w okolicy 68kg. Wczoraj postanowiłem odpuścić jeden dzień diety wybrałem się z dzieciakami na lody nastepnie opedzlowalem paczke chrupek orzechowych 200g *(486kcal w 100g) i do tego kilka ciastek jerzyki oraz normalne posiłki około 3000kcal jak nie lepiej przy czym duzo slodkiego i tluszczu. ważyłem się w ten dzień rano i było 68.2kg, natomiast waga dzień pozniej rano wskazała 66,2 kg.... Nierozumiem dlaczego poczas diety waga spada bardzo wolno, a gdy odpuscilem jeden dzien zamiast przytyc przebilem granice wagi ktorej nie moglem osiagnac podczas diety...
MĘŻCZYZNA, 33 LAT 12 miesięcy temu

Dzień dobry

należy pamiętać, że tkanka tłuszczowa z dnia na dzień nie spada w jakiś powalający sposób. Na to trzeba czasu. Normalnym tez jest to że waga spada na początku szybciej a następnie spadki wagi są wolniejsze.

Wracając do Pana pytania to z dnia na dzień nie przytyje Pan ani nie schudnie. Nawet jak jednego dnia zjemy dużo ponad normę to tkanka tłuszczowa tak od razu nam się nie odłoży. Spadek wagi, który zaobserwował Pan po opisanym dniu "rozpusty" mógł być wynikiem kilkumiesięcznej pracy z dietą lub może miał Pan więcej ruchu poprzedniego dnia lub zeszła z Pana większa ilość wody a może źle zadziałała waga (czasem wagi łazienkowe różnie wskazują w zależności od tego jak na nią staniemy).

Proszę się nie przejmować zatrzymaniem lub wolniejszym spadkiem wagi. Jeżeli będzie Pan na ujemnym bilansie energetycznym to Pan schudnie. Proszę też nie stosować zbyt drastycznych i niskokalorycznych diet bo one robią często więcej złego niż dobrego. Często kończą się efektem jo-jo lub przyczyniają się do chorób, braków w naszym organizmie.

Jeżeli zdecydowałby się Pan kiedyś na indywidualnie dobraną dietę to zachęcam do kontaktu: joanna.wasiluk@o2.pl