Jak wprowadzić w życie dietę, która nie będzie zagrażała zdrowiu?

Jak wprowadzić w swoje życie "ostrą" dietę aby nie zagrażało to naszemu zdrowiu ?

Wprowadzanie bardzo restrykcyjnej diety powinno być poprzedzone odpowiednimi badaniami i konsulacją z lekarzem prowadzącym. Taka dieta powinna być stosowana wyłącznie przez określoną ilość czasu oraz w warunkach obniżonej aktywności fizycznej i w okresie nie narażenia na stres. Dlatego za najbezpieczniejsze w przypadku restrykcyjnych diet uważa się pozostawanie w specjalnych ośrodkach, gdzie podaż energii oraz aktywność fizyczna pozostają pod ścisłą kontrolą specjalistów. Warto jednak pamiętać, że restrykcyjne diety są rzadko zalecane przez specjalistów - grożą licznymi powikłaniami i praktycznie zawsze są nieskuteczne w dłuższym okresie czasu (tzw, efekt 'jojo' jest właściwie pewny). Jeżeli planuje Pani redukcję masy ciała najlepiej udać się w tym celu do specjalisty i dobrać sposób najlepiej dopasowany do Pani potrzeb i uwarunkowań.