Wpływ diety owsianej na zdrowie

Czy jednodniowa dieta owsiana jest dobra? Chciałabym taką zastosować 4 i 18 maja, ponieważ jestem wtedy po dwóch komuniach, a wiadomo, że na takiej komunii jest dużo jedzenia, a ja nie mam zamiaru sobie żałować. Chcę odejść w te 2 dni od zdrowego odżywiania, od diety i zaszaleć. Taka dieta jest dobra? Pomoże, czy lepiej jej unikać?

Mgr Martyna GorczyĹska

Restrykcyjne, monoskładnikowe diety nigdy nie są dobre. Jeżeli ma Pani takie okazje jak komunia to proszę pomyśleć o zwiększeniu aktywności fizycznej (z resztą aktywność fizyczna jest wskazana przez cały rok, a nie tylko na szczególne okazje).

Witam!

Dieta składająca się tylko z jednego składnika pokarmowego (zwłaszcza stosowana przez dłuższy czas) może skutkować różnymi niedoborami np. składników mineralnych, witamin. Prowadzi to m.in. do osłabienia organizmu, zmęczenia, problemów z wypadaniem włosów, łamaniem paznokci. Jest to dieta niedoborowa w wiele składników odżywczych, a po jej stosowaniu często wraca się do starych nawyków żywieniowych i problemów z utrzymaniem masy ciała.

Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska