Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta 1000 kalorii

Witam.
Dieta składająca się tylko z jednego składnika pokarmowego (zwłaszcza stosowana przez dłuższy czas) może skutkować różnymi niedoborami np. składników mineralnych, witamin. Prowadzi to m.in. do osłabienia organizmu, zmęczenia, problemów z wypadaniem włosów, łamaniem paznokci. Jest to dieta niedoborowa, a po jej stosowaniu często wraca się do starych nawyków żywieniowych i problemów z utrzymaniem masy ciała.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0

Zdrowa dieta to urozmaicona dieta. Dieta składająca się z tylko i wyłącznie z jednego składnika po pierwsze będzie bardzo niedoborowa jeśli chodzi o podaż witamin i składników mineralnych, po 2 jeśli to byłby owoc lub warzywo będzie to dieta głodowa (chyba że zje Pani 10kg na dzień) po 3 nie dostarczy białka niezbędnego do chociażby odbudowy tkanek oraz tłuszczu który w pewnych ilościach jest potrzebny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Po 4 w momencie kiedy zakończy Pani taką dietę i zacznie jeść normalnie, efekt jo-jo będzie zatrważająco szybki. Taką dietę można zastosować jedynie w okresie letnim przez 1 maksymalnie 2 dni w celu oczyszczenia organizmu, ale na pewno nie jako dietę na schudnięcie.
pozdrawiam

0

Witam, do tego co już powiedziały (napisały:) Panie dietetyczki dodam tylko tyle, że w świetle obecnej wiedzy uważa się, że aby nasz organizm mógł zdrowo bezpiecznie funkcjonować potrzebuje ok 80 składników pokarmowych dostarczanych z pożywieniem.Tak wiec reasumując.....dieta jednoskładnikowa nie ma najmniejszego sensu, powiem więcej...jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia. Serdecznie pozdrawiam

Dietetyk, absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy