Czy dieta bananowa jest skuteczna?

Witam mam 19 lat i waże 69- 71 kg waga się wacha przy wzroście 169cm nie potrafie prowadzić diety nie wiem ile razy już zaczynałam i nic nie działa z aktywnością fizyczną też jest ciężko. Czytałam dużo na temat diety banowej ale opinie są różne, wiec dlatego proszę o pomoc specjliste czy dieta bananowa jest skuteczna i czy jest po niej efekt jojo jakie są zasady 30 dniowej diety bananowej? Czy moge jeść dosłownie wszystko? Dziękuje za pomoc.

Witam!

Dieta składająca się tylko z jednego składnika pokarmowego (zwłaszcza stosowana przez dłuższy czas) może skutkować różnymi niedoborami np. składników mineralnych, witamin. Prowadzi to m.in. do osłabienia organizmu, zmęczenia, problemów z wypadaniem włosów, łamaniem paznokci. Jest to dieta niedoborowa w wiele składników odżywczych, a po jej stosowaniu często wraca się do starych nawyków żywieniowych i problemów z utrzymaniem masy ciała.

Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska