Jak wrócić do aktywności zawodowej?

Witam. Mam 40 lat. Od lat młodzieńczych cierpię i leczę się na nerwicę natręctw i nawracające się stany depresyjne i lękowe. Chciałbym pracować jak większość ludzi. Niestet mimo że już zażyłem tysiące leków psychotropowych takich jak anafranil moja choroba wciąż postępuje. I z tego powodu trudno mi być aktywnym zawodowo. Na każdym badaniu w ośrodkach medycyny pracy, jakie człowiek musi odbyć, żeby podjać zatrudnienie muszę kłamać. I mówić, ze jestem zdrowy, a tak na prawdę nie jest. Zawsze wszystkie próby podjęcia pracy kończyły się , na zwolnieniu lekarskim. Nikt takiego pacownika nie chce. Jak mam żyć. Ani pracy, ani renty. Nic tylko się powiesić. Coraz bardziej myślę, że to najlepsze rozwiązanie dla mnie. Niektórzy ludzie nie piwinni się urodzić, tacy jak ja.

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za zaufanie:)

Wyobrażam sobie (tak, jak mogę) jak trudnych emocji Pan doznaje, w związku z brakiem aktywności zawodowej.

Zacznę od tego, że jestem przekonana, że są w Panu zasoby, których przez obecne doświadczanie stanów emocjonalnych Pan po prostu nie dostrzega.

Napisał Pan, że jest Pan w leczeniu farmakologicznym od czasów młodzieńczych, które Panu nie służą (jak Pan zauważa).
Warto byłoby rozważyć efektywną psychoterapię w ramach NFZ-tu, by mógł Pan zmienić postrzeganie Siebie oraz Świata, by mógł Pan przede wszystkim zaufać w swoje umiejętności.
Psychoterapia jest formą pracy terapeutycznej, która wymaga zaangażowania, czasu, otwartości i przede wszystkim współpracy z Terapeutą.

Już dzisiaj może Pan uzyskać podpowiedź oraz wsparcie specjalistyczne, kontaktując się z bezpłatnym Kryzysowym Telefonem Zaufania nr 116 123, czynnym codziennie w godzinach 14.00-22.00, można dzwonić z każdego numeru w Polsce.

Z życzeniami dla Pana powodzenia oraz zaufania we własne umiejętności,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605