Jak wspomóc odchudzanie 8-letniego dziecka?

Jak odchudzić 8 letnie dziecko. Wzrost 135 waga 40 kg. Uwielbia słodkości i nie możemy zapanować nad tym nawykiem. W domu nie ma nic słodkiego ale jak tylko gdzieś pojedzie do babci cioci to wyjada wszystko. Ruchu ma bardzo dużo więc jak mu pomóć.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

dziecku nalezy cierpliwie tłumaczyć, że słodycze są nieodpowiednie dla niego - może to potrwać jakiś czas zanim dziecko zaakceptuje ten stan. Nie zaszkodzi zrobić w domu jakięs danie na słodko np. makaron z truskawkami zamiast słodyczy.

Pozdrawiam