Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy należy zgłosić się do psychiatry?

Depresja bardzo utrudnia funkcjonowanie osoby w środowisku zawodowym, społecznym i prywatnym. Trzeba wiedzieć, kiedy jest moment na zgłoszenie się do specjalisty. O tym opowiada lekarz Zofia Antosik.

Witam. normalny oddział, tyle, ze zamknięty. Choć oczywiscie są tam ludzie chorzy w róznym stanie i różny może być "klimat".
Magdalena Brabec

0

Witam serdecznie. oddział psychiatryczny jest normalnym oddziałem szpitalnym tyle, że zamkniętym i o zwiększonym nadzorze personelu. Wynika to z fakty zapewnienia bezpieczeństwa pacjentom oddziału.
Pozdrawiam.

0

Szanowny Panie,

jeśli chodzi o wygląd oddziału psychiatrycznego, nie różni się on raczej od innych oddziałów. To co jest charakterystyczne, to to, że drzwi prowadzące na oddział są zamknięte, aby wejść trzeba zadzwonić dzwonkiem, wtedy pielęgniarki lub salowe otwierają. Najczęściej na oddziale są duże sale do terapii grupowej oraz te do terapii zajęciowej, ponadto pokoje lekarzy, pielęgniarek i sale chorych.
Pozdrawiam

0

Jeśli na leczenie pacjent zgłasza się sam, albo wyraża zgodę po przywiezieniu przez inną osobę, to w zależności od stanu zdrowia może również wychodzić poza oddział: na spacery, na imprezy jeśli takowe są organizowane, lub do prac przy szpitalu (czasem firmy dają taką możliwość). Pierwszy okres jest i tak czas obserwacji, więc trzeba będzie poczekać. Klamki są raczej wszędzie :) Na oddziale, na którym pracowałem jako stażysta personel był bardzo miły, uprzejmy, pacjenci również sympatyczni (dają sobie dużo wsparcia). Prawda, że pacjenci z niektórymi problemami mogą sprawiać atmosferę niepokoju np. do czasu działania leków. Moje doświadczenia zupełnie podważyły stereotypowy obraz "wariatkowa". Ale to także kwestia szpitala i oddziału, na który się trafi.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy