Jak wygląda pochwa podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam pisze z zapytaniem Jak wyglada pochwa podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych ? Jest otwarta czy zamknięta ona ? Czy może być rożna od dnia ze np jednego dnia będzie otwarta ze bez problemu można włożyć palec a drugiego dnia będzie zamknięta gdzie nie można włożyć palca , czy tak może być ? Czy to normalnie . Oraz jeszcze jedno pytanie czy jak uprawiałam petting z chłopakiem przed krawieniem z odstawienia i mógł mieć coś na palcach i dostałam normalnie krawienie to plemniki mogły by przetrwać ponad 8 dni w pochwie ? Proszę o odpowiedz i dziękuje
KOBIETA, 21 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Stosowanie doustnej antykoncepcji hormonalnej nie powinno mieć wpływu na wygląd pochwy. To, że jest zamknięta może być związane z zaciśnięciem mięśni pochwy.

Jeśli zaś chodzi o ryzyko ciąży po pettingu, to jeśli przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne regularnie i zgodnie z zaleceniami producenta, to nie ma powodów do obaw o zajście w ciążę. Ta forma antykoncepcji cechuje się wysoką skutecznością – pod warunkiem, że jest prawidłowo stosowana.

Ponadto plemniki w drogach rodnych kobiety nie przetrwałyby tak długo. Zazwyczaj jest to kwestią kilku dni, a w wyjątkowych sytuacjach plemniki mogą przeżyć do siedmiu dni.

Inne pytania o podobnej tematyce znajdują się tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-pochwa-mojej-dziewczyny-jest-ciasna-i-zamknieta,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/obnizona-szyjka-macicy-a-bol-przy-stosunku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ile-zyja-plemniki-w-drogach-rodnych-podczas-stosowania-antykoncepcji-hormonalnej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.