Jak wygląda powiększenie wątroby?

Czy wątroba może być powiększona i widoczna gołym okiem? Od paru lat mam uwypuklenie z prawej strony . Ciagle wzdęcia. Stwierdzono u mnie ibs natomiast niepokoje sie bardzo odstajaca prawą stroną brzucha pod żebrami . USG jak stwierdzil lekarz nie wykazalo nic znaczącego oprocz lekko stluszczonej wątroby reszta ok. Proby wątrobowe ok .

Lek. Wojciech Zygmunt

Jeżeli wykonywane było USG jamy brzusznej, to na pewno oceniono też wymiary wątroby. Gdyby była ona powiększona, to lekarz na pewno wspomniałby o tym w opisie USG. Pozdrawiam i życzę zdrowia.