Jak wygląda proces regeneracji i budowy mięśni?

Podobno mięśnie rozbudowują się podczas snu tak samo jak np mówi się, że dzieci rosną kiedy śpią. Zastanawia mnie zatem gdzie wówczas jest przetrzymywane czy to białki czy to aminokwasy w naszym organizmie, że organizm czeka z tym, aż do snu. Przepraszam za pytanie, ale niezwykle mnie to ciekawi. Jeżeli w tym co napisałem znajduje się jakiś błąd to proszę o poprawienie mnie. Jak wygląda proces regeneracji i budowy mięśni ?

Lek. Tomasz Budlewski

Cały proces wzrostu i regeneracji nie jest taki prosty Ew coś więcej może powiedzieć lekarz medycyny sportu