Problem z myśleniem i pamięcią a ciągłe budzenie nocne i oddawanie moczu

Witam. Od jakiegoś czasu mam problem z myśleniem i pamięcią. Ciężko mi się myśli, cały czas jestem "zamulony", mam obniżony stan świadomości. Nie mogę się wyspać nawet, gdy śpię 8 h. Tak naprawdę, to nie pamiętam kiedy ostatnio tak naprawdę się wyspałem. Myślałem, że może mam zapalenie opon czy coś takiego, ale dziś wpadłem na pomysł, że może to być spowodowane ciągłym budzeniem się. Wstaję do toalety ok 5-10 razy każdej nocy, a gdy idę, oddaję tylko kilka kropli. Czym może być to spowodowane?

Witam,

jeśli tak często wstaje Pan w nocy, to rzeczywiście będzie to powodem braku regeneracji organizmu i umysłu. Trzeba jak najszybciej znaleźć powód nocnego budzenia się.

Bardzo proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu - skieruje on Pana na odpowiednie badania. Na pewno warto będzie zrobić badania endokrynologiczne i neurologiczne.

Żeby powrócić do stabilnego, zadowalającego poziomu funkcjonowania intelektualnego trzeba przywrócić wypoczynek nocny.

Pozdrawiam i trzymam kciuki!

Polecam udać się do lekarza POZ, który będzie mógł skierować Pana na odpowiednie badania np. urologiczne.
Częste wstawanie, brak ciągłości snu jak najbardziej mogą powodować Pana problemy poznawcze. Bez odpowiedniej regeneracji człowiek z czasem (a u Pana jak rozumiem jest to już proces długotrwały) rzeczywiście nie może korzystać w pełni ze swoich możliwości poznawczych, ponieważ umysł nie otrzymał odpowiedniej dawki odpoczynku. Proponuję zatem - oprócz wspomnianej wizyty u lekarza POZ - zastosować np. relaksację progresywną Jacobsona, która pozwoli Panu doraźnie niwelować skutki braku wypoczynku w nocy. Dzięki tej relaksacji Pana umysł będzie mógł się zregenerować, a pamięć i koncentracja powinny z czasem "wracać do siebie". Powodzenia.

Polecam udać się do lekarza POZ, który będzie mógł skierować Pana na odpowiednie badania np. urologiczne.
Częste wstawanie, brak ciągłości snu jak najbardziej mogą powodować Pana problemy poznawcze. Bez odpowiedniej regeneracji człowiek z czasem (a u Pana jak rozumiem jest to już proces długotrwały) rzeczywiście nie może korzystać w pełni ze swoich możliwości poznawczych, ponieważ umysł nie otrzymał odpowiedniej dawki odpoczynku. Proponuję zatem - oprócz wspomnianej wizyty u lekarza POZ - zastosować np. relaksację progresywną Jacobsona, która pozwoli Panu doraźnie niwelować skutki braku wypoczynku w nocy. Dzięki tej relaksacji Pana umysł będzie mógł się zregenerować, a pamięć i koncentracja powinny z czasem "wracać do siebie". Powodzenia.