Rozkojarzenie, problemy z pamięcią oraz zmęczenie - co może być przyczyną?

Witam! Mam 21 lat, od niespełna roku jestem cały czas rozkojarzony... Nie słysze jak ktoś z kim rozmawiam do mnie mówi, a jak słysze, to nie wiem o czym mówi. Najgorsze jest, że przez to mam sprzeczki z moją ukochaną, że jej nie słucham... staram sie, ale po prostu nie potrafie. A jeśli chodzi o pamięć to już tragiedia, nie pamiętam o czym rozmawiałem 20 minut temu. Drugi problem to jest zmeczenie, brak chęci na cokolwiek. Co może być tego przyczyną?

Zaburzenia pamięci,rozkojarzenie,uczucie chronicznego zmęczenia, mogą być wynikiem z jednej strony niedoboru pierwiastków,witamin z grupy B (zwłaszcza B3 i B12), niedoboru snu i prawidłowego wypoczynku (warto zastanowić się czy w czasie kiedy Pan śpi nie są włączone urządzenia tj.komputer,smartfon przy głowie,radio czy telewizor-fale radiomagnetyczne wytwarzane przez te urządzenia sprawiają,że w czasie snu mózg nie jest w stanie przełączyć się w fazę głębokiego snu nawet jeśli ma Pan zamknięte oczy),czy organizacji trybu wypoczynku. Warto wprowadzić zasadę wietrzenia pomieszczenia przed snem. Inną przyczyną może być rytm życia i doświadczenia,które Pan ma. Zdarza się,że w życiu przez dłuższy czas musieliśmy podejmować szczególnie dużo zadań-nowa praca,nowa szkoła,różne sytuacje rodzinne. Warto spróbować wprowadzić dwie zasady: zasadę "zamkniętych drzwi", polegającą na tym,że na około godzinę przed snem, zamyka Pan wszystkie działania wymagające nauki,rozwiązywania złożonych problemów,podejmowania decyzji. Złotą dewizą,która wtedy Panu przyświeca,jest " pomyślę o tym jutro"-ewentualne sprawy zapisuje Pan na kartce,żeby rano je rozwiązać. Druga zasada,warto w ciągu dnia znaleźć choćby 10 minut na "bycie tu i teraz". Chodzi o wyćwiczenie umiejętności skupienia na tym,co fizycznie w danym momencie otacza,na doznaniach płynących ze zmysłów,bez ich interpretowania. W czasie,gdy wymagana jest gonitwa i pośpiech, przełączenie aktywności umysłu pozwala na jego " zresetowanie". Nie będzie się to zapewne udawać od razu,można jednak próbować samemu lub sięgnąć po dokładne wskazówki specjalistów. Jeśli ten stan będzie się nadal utrzymywał, lub Pana kłopoty wiążą się z jakimś problemem,dylematem-warto wówczas zwrócić się do psychologa. Pozdrawiam i życzę siły.