Problemy ze snem u 33-latki

Od dłuższego czasu potrafię przebudzić się w nocy bo coś mi się śniło i po przebudzeniu biorę sen za jawę np. śniło mi się, że śpi u mnie mama, biorę wtedy kołdrę i znoszę jej do salonu żeby ją przykryć , lub śni mi się że dziele z kims pokój, wtedy wstaję i sprzątam. Często podczas "przebudzenia" robię coś co rano wprawia mnie w zdziwienie, np. gdzie są moje rzeczy po czym przypominam sobie że w nocy układałam je do szafy. W nocy nie potrafię ocenić tego jako sen, zrobię coś i kładę się spać

Jeśli pamięta Pani co robiła w nocy (nawet jeśli nie konstatuje Pani tego w trakcie działania), oznacza to, ze jest Pani wybudzona na tyle by pamiętać.
Na początek warto przyjrzeć się nawykom związanym ze snem i wprowadzić w razie potrzeby bardziej prozdrowotne (regularne pory kładzenia się, kojarzenia łóżka z snem, wysypianie się itp). Warto także przyglądać się kiedy najczęściej zaburzenia się pojawiają- np po trudnym dniu w pracy, spotkaniu z ważna osobą, duży wysiłku itp- to także pozwoli poradzić sobie z trudnością.

Witam, proszę zastanowić sie czy Pani życiu nie towarzyszą napiecia i stres, z którymi trudno sobie poradzić. Takie zaburzenia snu często maja podłoże w przeżywaniu silnych emocji, często będących poza świadomością. Jeśli tak jest to zachęcam do wizyty u psychoterapeuty. Pozdrawiam