Kilka snów w trakcie jednej nocy

dlaczego spiac w nocy dosłownie codziennie snie kilkakrotnie w nocy?
ponad rok temu

każdy z nas śni wiele razy każdej nocy, ale mało kto pamięta te sny. Mózg w nocy także pracuje, jest aktywny, "przerabia w niekontrolowany przez nas sposób myśli, emocje, zdarzenia, marzenie itd.

Fazy snu powtarzają się cyklicznie w ciągu nocy. Od najpłytszej do najgłębszej, po czym następuje znów wybudzenie do najpłytszej. Dlatego tez ta najgłębsza faza REM, w której występują marzenia senne, także powtarza się kilka razy w ciągu nocy (cały cykl trwa ok 1,5h). Zatem kilka snów w ciągu nocy, nawet różnych nie jest niczym nienormalnym.
Choć rzadko pamiętamy wszystkie sny, a czasem po przebudzeniu nie pamięta się żadnego.