Problemy ze snem u 20-latki

Witam, mam 20 lat i coraz większe problemy z trybem dnia. Chodzę spać o 3/4 rano, wstaję o 9/10 (nastawiam budzik, gdybym spała do 12/13, miałabym duże wyrzuty sumienia). I mimo że śpię 5-6h, to i tak następnej nocy kładę się późno. Kiedyś, gdy spałam jednej nocy 5h, następnej padałam do łóżka o 22-23, teraz jestem zmęczona jak wstaję, potem o ok godz. 19, a od 21 do 3-4 pełna energii i znów zmęczona rano. Dużo się uczę, ale dbam o higienę snu (wietrzenie pokoju, czysta pościel). Co robić?

Mgr Magda A. Pytlok

Witam serdecznie!

Proszę pamiętać o stworzeniu rytuałów snu, ograniczeniu korzystania z komputera przed snem, nie sprawdzaniu godziny w trakcie nocy itp.
Po więcej porad zapraszam na moją stronę www.symbolia.pl lub do psychoterapeuty.

Pozdrawiam.

W takiej sytuacji zachęcam do konsultacji psychologicznej lub psychiatrycznej. Podobne trudności mogą zarówno być kryzysem, jakąś trudna sytuacja, stresem, ale także początkiem zaburzeń z kręgu depresji. Konieczna jest diagnostyka i podjęcie działań.

Witaj. Problem ze snem może objawiać się na różnych płaszczyznach.

Od hormonalnego po neurologiczne lub emocjonalne (stres). Proponuję wykluczyć wszystko co wiążę się z fizycznym elementem zanim podejmie się Pani terapii na tle emocjonalnym.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
USŁUGI TERAPEUTYCZNE, COACHINGOWE I SZKOLENIOWE
http://psychopedagog.eu
PSYCHOBLOG SPOŁECZNY
http://blog.psychopedagog.eu
MOJE REFERENCJE
http://dkk.psychopedagog.eu