Męczące sny u 19-latki

Dobry wieczór, od jakiegoś czasu co jakiś czas mam złe sny (koszmary to to raczej są marne). Są męczące, bo zazwyczaj wiem w podświadomości, że to sen i nie mogę się obudzić. Zauważyłam, że dzieje się to od niedługiego czasu, w ferie rozlegurowałam spanie i szlam spać około 5 rano i spałam do 12-13. Teraz jak jestem zmęczona to głowa do poduszki i raczej przesypiam całą noc. A tak jak dzisiaj- o 23 do spania i teraz obudziłam się po męczącym śnie. Zero stresu, jakichś urazów, mocnych przeżyć...

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Witam serdecznie,

jak Pani sama zauważa problemy ze snami pojawiły się w chwili kiedy zmieniła Pani swój rytm dnia.
Warto byłoby powrócić do dawnego schematu dnia, zadbać o higienę snu, aby było to około 8 godzin, nieprzerwanego snu w nocy. W ten sposób sen jest efektywny, daje wypoczynek i siły na następny dzień.
Sen ma swoje określone fazy, proponuję zapoznać się z artykułem https://portal.abczdrowie.pl/fazy-snu
Zaburzanie tych faz, przesuwanie faz śnienia, na inne pory dnia nich dotychczas, może być przyczyną większej Pani świadomości śnienia, a z drugiej niemożności wybudzenia się (ze zmęczenia).

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego,
Katarzyna Włoch
ZAPRASZAM NA
http://charakterownia.pl

Witam,

męczące sny mogą być wynikiem np. stresu. Być może w nocy przeżywa Pani na nowo to co wydarzyło się w dzień. Może Pani spróbować wprowadzić stały rytm zasypiania, przed snem może Pani wypić szklankę mleka. Zachęcam także w ciągu dnia do aktywności fizycznej, najlepiej na świeżym powietrzu, by mogła się Pani dotlenić i zrelaksować. Kiedy by to nie pomogło może Pani skorzystać ze wsparcia psychoterapeuty, ponieważ czasem w zupełnie zaskakującym momencie naszego życia nasza podświadomość próbuje właśnie przez sen coś nam powiedzieć, zaprasza do rozwiązania problemu z przeszłości.

Pozdrawiam
Ewa Czernik