Bardzo realistyczne sny u 19-latki

Mam bardzo realistyczne sny. Okropnie mnie to męczy, ponieważ czesto zdarza się tak, że są nieprzyjemne sny i później budzę się zła, ciężko mi o tym zapomnieć. Czasami jest tak, że to co było w śnie wydaje mi się się prawdą (np.wydaje mi się, że coś już komuś mówiłam, robiłam coś,lub ktoś coś robił).Najbardziej chciałabym nie śnić o niczym, albo nie pamiętać co mi się śniło. Czy mogę jakoś nad tym zapanować?Lub są jakieś sposoby aby szybko o czymś zapomnieć? Proszę o poradę.

W snach bardzo często pojawiają się pewne "podsumowania dnia" - to co się nam przytrafiło w trakcie ostatnich godzin zostaje ułożone, jeszcze raz "przetrawione" (czasem w bardzo niejasny i urywkowy sposób). Często także w naszych snach odbicie mają stres czy lęki. Jeżeli tak jest w Twoim przypadku - warto zająć się nie snami jako takimi, a przepracowaniem codziennego stresu, który ma swoje odbicie w nocy. Większy spokój za dnia pozwoli śnić więcej spokojnych snów. Pozdrawiam.

Niestety nie ma takich sposobow. Sen jest wazna wskazowka ogolnego samopoczucia. Jak sie czujesz w ciagu dnia?
Jesli Ci to nie daje spokoju, zapisz sie do psychologa, udzieli Ci porady, wsparcia. Jestes mloda, warto sie tym zajac od razu.

Sny to jakby przetrawianie mózgu rzeczy, które w nim siedzą, nasze negatywne myśli, strach, lęki. Im mniej się denerwujemy, jesteśmy pogodniejsi, tym nasze sny są milsze, cieplejsze, albo nie ma ich wcale. W momencie gdy ciągle skupiamy się na negatywnych rzeczach, pojawiają się one także bardzo realistycznie w snach. Polecam Instytut Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie tel: +48 12 421 25 53 Pracują też nad snami.
Pozdrawiam