Witaj!
Jeśli dolegliwości dezorganizują Twoje życie i trwają już od dłuższego czasu warto pomyśleć o wizycie u lekarza. Być może podstawowe badania pozwolą na zweryfikowanie Twoich dolegliwości. Zbyt duża ilość snu może być zarówno wynikiem wieku w jakim jesteś (potrzeba odpoczynku, zregenerowania sił) jak i choroby, np. cukrzycy.
Postaraj się także wykonywac ćwiczenia wzmacniające Twoją koncentrację (znajdziesz je w internecie), a także wprowadzić w życie odrobinę sportu, czegoś co będzie związane z wydatkowaniem energii.
Spanie po południu w takiej ilości nie jest wskazane - jeżeli już musisz zregenerować siły po południu, to zalecana 15-minutowa drzemka w godzinach 14-15. Organizm w tym czasie szybko się regeneruje. Pamiętaj również, że zbyt duża dawka snu (14 godz. to zdecydowanie za dużo) również rozleniwia i działa demotywująco.
Pozdrawiam
Dzień dobry,
przyczyn doświadczanych przez Pana problemów może być tak naprawdę bardzo wiele. Męczliwość może bowiem wynikać z pozornie błahej anemii, z zaburzeń hormonalnych (np. z niedoczynności tarczycy czy z niedoczynności kory nadnerczy), ale i wynikać ze schorzeń endokrynologicznych czy jeszcze wielu różnorodnych – mniej lub bardziej groźnych – jednostek chorobowych.
W Pana sytuacji zdecydowanie wskazane byłoby skonsultowanie się z lekarzem. Najpierw może się Pan udać do lekarza rodzinnego, który zbierze z Panem wywiad lekarski, a także przeprowadzi badanie lekarskie. Następnie specjalista będzie mógł zlecić podstawowe badania laboratoryjne (ciężko tutaj wymienić, jakie to konkretnie mogłyby być badania – ich wybór zależny byłby bowiem od tego, jaka byłaby podejrzewana przyczyna Pańskich dolegliwości).
Dalsze postępowanie uzależnione byłoby już od tego, czy i jakie nieprawidłowości zostałyby u Pana stwierdzone. W razie niedokrwistości znacznego stopnia zalecona mogłaby Panu zostać suplementacja żelaza, w przypadku stwierdzenia zaburzeń hormonalnych mógłby Pan zostać skierowany do endokrynologa. Na ten moment – bez zbadania Pana i bez wykonania odpowiednich badań laboratoryjnych – ciężko jest jednak opisać jakoś konkretniej potrzebne u Pana postępowanie diagnostyczne, dlatego zdecydowanie zalecana jest Pana konsultacja z lekarzem. Dopiero ona będzie mogła wyjaśnić, dlaczego pojawiają się u Pana wspomniane w pytaniu dolegliwości.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Ciągle chce mi się spać - co mi jest? – odpowiada Agnieszka Jamroży
- Zmęczenie i senność u 18-latka – odpowiada Lek. Izabela Ławnicka
- Co powoduje senność? – odpowiada Mgr Irena Mielnik - Madej
- Problem z myśleniem i pamięcią a ciągłe budzenie nocne i oddawanie moczu – odpowiada Mgr Rafał Czarny
- Spanie po 5 godzin na dobę – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Problemy z koncentracją, pamięcią i orientacją – odpowiada Mgr Anna Ingarden
- Czy spanie w dzień może szkodzić zdrowiu? – odpowiada Piotr Pilarski
- Co może oznaczać takie częste uczucie zmęczenia? – odpowiada Lek. Aleksandra Witkowska
- Co robić, aby dobrze spać? – odpowiada Lek. Magdalena Kowalska
- Dlaczego sen jest bardzo krótki? – odpowiada Mgr Irena Mielnik - Madej
artykuły
Bezsenność w ciąży - przyczyny, sposoby
Ciąża u większości przyszłych mam wywołuje pewne n
Jednego dnia jest się panem życia, a następnego pacjentem po udarze
- Najgorszy moment był wtedy, gdy obudziłem si
6 powodów, aby zrobić sobie popołudniową sjestę
Zazdrościsz Hiszpanom i Włochom popołudniowej sjes