Ciągle chce mi się spać - co mi jest?

Witam, mam 18 lat, moim problemem jest nadmierna senność. Przychodzę ze szkoły i potrafię od razu iść spać i śpię, dopóki sama się nie obudzę albo mnie ktoś nie obudzi. Mogłabym spać całymi dniami i tak dzień w dzień. Potem nie mogę zasnąć. A jeśli nie zasnę w dzień, to jak idę spać (22-23), przewracam się z boku na bok i nie mogę zasnąć przeważnie do 2 albo później. Jakiś miesiąc temu miałam tak, że położyłam się spać o 23 i nie spałam do 6 rano. Nie mogłam przez ten czas nawet oka zmrużyć :( Co mi jest?

Witam serdecznie.

Najprawdopodobniej przyczyna Twoich problemów jest związana z nieprawidłowymi nawykami. Jeśli chcesz dobrze sypiać w nocy - musisz przede wszystkim zrezygnować z popołudniowych drzemek. Mimo senności - nie dosypiaj po południu, a po kilku dniach Twój zegar wewnętrzny powinien przestawić się na prawidłowe godziny.

Z pozdrowieniami