Zasypianie nad ranem

Jak przestawić sobie zegar biologiczny? Tak się składa że mam rozlegulowany i zasypiam dopiero o 3 nad ranem kiedy to jednak muszę wstawać na 7 rano... :/ jest to strasznie męczące ... i nawet jak pójdę wcześniej spać to nie zasnę bo mój zegar biologiczny się przestawił :(

Dzień dobry!

Z jakiego powodu się przestawił? Jeśli była to np. podróż, urlop, zmiana strefy czasowej czy okres specyficznej pracy - prawdopodobnie z czasem i cierpliwością sytuacja samoistnie wróci do normy.

Pozdrawiam!

Zmiana przyzwyczajeń często wymaga czasu i konsekwencji. Jedna próba, może nie przynieść skutecznej zmiany, jednak konsekwentne realizowanie planu ma większe szanse zakończyć się sukcesem. Dodatkowo zachęcam do stopniowego (a nie drastycznego) wprowadzania zmian w rytmach biologicznych- to także daje większe szanse na sukces. Warto przyjrzeć się ogólnie swoim nawykom związanym z jedzeniem, spaniem i przestrzeganiem higieny snu, a także możliwościom zmiany nawyków na bardziej prozdrowotne.