Dlaczego nie mogę spać dłużej niż do 7-8 rano?

Witam, mam problem z dosypianiem polegający na tym, że chodzę spać około 22 wieczorem, wywietrzony pokój itp., a budzę się o 5 rano. Rzadziej o 6 czy 7. Problem w tym, że kiedy posiedzę dłużej i tak obudzę się o góra 8 rano. Właściwie wszyscy w domu śpią długo, zero jakichś problemów, mnie zaś nie daje spać nawet jak pies chrapnie kilka razy, kiedy nie śpię - wtedy już na pewno nie zasnę, a rozbudzę się. Teraz przejdę do sedna, kiedy wstanę o 6 rano, tak do godziny 10 czuję już pewnego rodzaju zmęczenie, tak jakby z niewyspania, mimo że wcześniej nie było szansy już "dospać". W przeciągu 24 godzin śpię ok. 6 dziennie, przy czym ćwiczę, dość często i na pewno regularnie (co ok. 2 godziny) jem i nie jem po godzinie 18 ciężkich rzeczy, czy choćby chleba. Nie chodzę głodny spać i nie głód mnie budzi.

To wydaje się jakaś forma niepokoju, mam impulsywny charakter, jestem nerwowym człowiekiem, ale też jestem łagodny i spokojny. Rano jakby wszystko łatwo mnie wytrąca ze snu, bo organizm już sobie pospał, ile na minimum mu było trzeba, a resztę może oddać świadomości. Jak wspominałem, prowadzę na swój sposób zdrowy tryb życia, nie piję kawy, herbaty, w zamian za sok z działki, piję mleko, kakao, nie piję alkoholu, ćwiczę 3 dni w miesiącu w mało wyczerpujący sposób, jakąś godzinę po śniadaniu. Da się mi pomóc? Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie, zapotrzebowanie na sen jest cechą indywidualną i zależną od wieku (typowo - maleje wraz z wiekiem) - tak więc 6 godzin snu może być ilością wystarczającą. Może Pan ewentualnie próbować kłaść się wcześniej - proszę zwrócić uwagę na sygnały świadczące o senności (zmęczenie, uczucie chłodu).

Z podrowieniami