Kłopoty z zasypianiem 6-latka

Mam synka, który ma 6 lat i ma problemy z zasypianiem. Syn chodzi do przedszkola i wstaje o godzinie 7.30 rano. Mimo to wieczorem idzie spać dopiero około godziny 22, a niekiedy i później. Wcześniejsze położenie go spać nie przynosi skutku. Wtedy wstaje ciągle do toalety i woła pić, byle tylko nie spać. Rano jest problem, żeby go dobudzić. Synek ma swój pokój i śpi sam. Nie mam już siły walczyć z nim, proszę o pomoc.

ponad rok temu

Witam!

Czy synek śpi w przedszkolu w ciągu dnia? Jeśli tak, to może warto byłoby się zastanowić nad rezygnacją z południowej drzemki?

Dobrą metodą na uśpienie uparciucha jest zmęczenie go przed snem. Może to być wieczorny spacer z psem, wyjście na basen lub inna aktywność, najlepiej na świeżym powietrzu. 

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak pokonać kłopoty z zasypianiem?

Witam. Mam nadciśnienie. Biorę 2,5 mg ebivolu rano i 2,5 mg norvascu wieczorem. I jest ok. to znaczy 140 /90 i puls ok. 60. Problem w tym, że mam kłopoty ze snem. A dokładnie z zasypianiem. Kręcę się i wiercę czasem nawet pół nocy. Ratuję się 1/4 stilnoxu i jego łykanie wchodzi mi w nawyk. Z lekarzem rodzinnym nie pogada się o dyskomforcie nocnym bo dla niego to banał. Mam 69 lat, ważę 100kg przy wzroście 185 cm. Jestem wysportowanym i w dobrej formie człowiekiem. Na nic nie chorowałem i nie choruję. Uprawiam tenis, jazdę rowerem po wertepach i leśne wędrówki na nartach. Pomóżcie! Ale sensownie i soczyście. Bez wysyłania na terapię do psychologa.
MĘŻCZYZNA, 69 LAT ponad rok temu

Dzień Dobry Panu,

Zalecałabym Panu na zdrowy sen, naturalną Melatoninę, nie uzależniającą, dostępną w aptece.
Bardziej skuteczna i szybciej działająca jest Melatonina w żelu.
W większych dawkach dostępna jest w tabletkach.

Zachęcałabym Pana do poeksperymentowania (w konsultacji z farmaceutą).

Z przesłaniem dla Pana tylko satysfakcjonującego samopoczucia!
irena.mielnik.madej@gmail.com

0

Witam!
Można włączyć na kilka tygodni Melatoninę tabl. Jest po 1, 3 i 5 mg w aptekach bez recepty - reguluje dobowy rytm biologiczny, nie daje uzależnień. Można też, ale musi być recepta zastosować odpowiednio dobraną dawkę Trittico CR 75 mg tabletki podłużne z dwoma rowkami, czyli można podzielić na trzy części i odpowiednio dopasować dawkę. Nie daje uzależnienia.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Kłopoty ze snem i zasypianie nad ranem

Mam kłopoty ze snem. Budzę się wielokrotnie w nocy, zasypiam dopiero nad ranem. Trwa to już ponad pół roku.
ponad rok temu
Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie!
Problemy ze snem, częste wybudzanie się, bezsenność, płytki sen mogą świadczyć o różnych problemach i to zarówno zdrowotnych, jak i problemów natury emocjonalnej. Zaburzenia snu mogą być oznaką depresji, nerwicy, stresujących wydarzeń życiowych, niewydolności serca, nadczynności tarczycy, zespołu bezdechu sennego itp. Bezsenność może wynikać z nadużywania używek, np. kawy, przyjmowania niektórych leków. Zapotrzebowanie na sen zmienia się też wraz z wiekiem. Niestety, drogą wirtualną nie da się określić przyczyny Pana/Pani problemów ze snem. Zachęcam do wizyty u lekarza albo w poradni leczenia zaburzeń snu. Możliwe, że wystarczy tylko zadbać o zasady higieny snu, a być może Pani/Pana problemy wymagają bardziej zaawansowanego leczenia. Odsyłam do artykułów: Przyczyny bezsenności, Zaburzenia snu, Sposoby na szybkie zasypianie, Budzenie się w nocy, Trudności z zasypianiem.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

0
Mgr Kamila Drozd
Mgr Kamila Drozd

Istnieje wiele przyczyn bezsenności. Bezsenność jest uciążliwa - co na pewno Pan/Pani zauważył - a jeśli się przedłuża prowadzi do wyczerpania organizmu i może odbić się na ogólnym stanie zdrowia. Czasami powodem bezsenności jest niewłaściwy tryb życia (zbyt późno wypita kawa bądź mocna herbata, poszukiwanie nadmiernej ekscytacji przed snem, jak na przykład sprawdzanie notowań giełdowych przez inwestora, zbyt duża temperatura w sypialni itp.). Istnieje w psychologii pogląd, że długotrwała bezsenność związana jest z głębokim konfliktem, który przeżywa dana osoba - rozterki małżeńskie, frustracja w pracy, obawy o przyszłość. Gdy konflikt udaje się rozwiązać bądź problem znika, ustaje i bezsenność. Dobrym sposobem na poradzenie sobie z problemem bezsenności jest ćwiczenie u siebie umiejętności koncentracji. Gdy wyćwiczymy u siebie tę umiejętność, pomoże nam to zebrać rozbiegane myśli przed snem.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty