Nie mogę spać sama - co mi jest?

Mam 16 lat i przeważnie śpię z siostrą, bo inaczej nie mogę zasnąć. Niczego się nie boję, po prostu sama nie mogę zasnąć. Kiedyś już spałam sama i przesypiałam całe noce, a teraz w ogóle sama nie mogę spać. Przed snem zawsze staram się wyciszyć i ostatni posiłek jem przed 18., przeważnie kładę się około 22.-23., a wstaję ok 8.-9. Co mi może być?

Witam serdecznie,

Twój opis problemu jest dość krótki i trudno na jego podstawie zdiagnozować przyczynę problemów z zasypianiem.

Prawdopodobne jest, że spanie z siostrą wiąże się u Ciebie z poczuciem bezpieczeństwa. Być może przeżywasz obecnie trudności, problemy, które powodują w godzinach wieczornych nadmierne napięcie, utrudniające zasypianie.

W takiej sytuacji dobrze byłoby porozmawiać z psychologiem, podzielić się kłopotami z osobą bliską.

Polecam Ci również infomacje dostępne w naszym serwisie: http://portal.abczdrowie.pl/jak-poprawic-jakosc-swojego-snu

Z pozdrowieniami