Jak wyjaśnić te badania?

Proszę o rozjaśnienie sytuacji: (zapalenie żołądka i dwunastnicy) - lat 72 Test ureazowy dodatni, leczenie dwoma antybiotykami i contrologiem. Po skończeniu leczenia antyb. kolejny silny atak ostrego bólu, z dreszczmi i wymiotami; Badanie mikroskopowe (przed leczeniem): Gastritis antralis chronika activa mediocri gradu; Gastritis corporalis chronika activa mediocri gradu. Dziękuję-

Opis oznacza: Przewlekłe, aktywne zapalenie błony śluzowej żołądka stopnia średniego. Atak bólu po zakończonym leczeniu może świadczyć o jego nieskuteczności, jednak trudno jest to stwierdzić z poziomu portalu. Konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu i wizyta u lekarza.