Jak wyleczyć zęby i strach przed dentystą?

Witam mam problem z zebami... Sa zniszczone, do tego nieleczona ropa w piatce i teraz w dowjce ... Co robic strasznie boje sie dentysty mam 18 lat

Dzień dobry,
im dłużej Pan będzie zwlekał tym sytuacja będzie trudniejsza. Bolące zęby i dziąsłą nie ułatwią Panu decyzji udania się do dentysty. Natomiast szkody wyrządzone przez próchnicę są nieodwracalne. Proszę dobrze poszukać, dowiedzieć się wśród znajomych. W pańskiej okolicy na pewno znajdzie się lekarz, który będzie miał psychologiczne podejście do pacjenta i Panu pomoże. Poza tym istnieją jeszcze takie metody jak sedacja czyli leczenie, przy którym pacjent wdycha specjalny gaz (podtlenek azotu) i wprawiony jest w stan obniżenia niepokoju i napięcia, zachowując pełną świadomość. Istnieją gabinety, które specjalizują się w bezbolesnym leczeniu.

Takich objawów nie można lekceważyć, ale pilnie leczyć. Żółtozielona wydzielina ropna sącząca się z zęba może wskazywać na infekcję, czyli ostre ropne zapalenie tkanek okalających wierzchołek korzenia zęba. Przyczyną może być nieleczony stan zapalny w zębie lub jego okolicy. Jest to stan niebezpieczny i wymagający pilnej interwencji stomatologa, nieleczony może prowadzić do groźnych powikłań, również ogólnozdrowotnych m.in. bakterie rozprzestrzeniając się drogą krwioobiegu do narządów mogą je uszkodzić, a w najgorszym wypadku doprowadzić do ich niewydolności i śmierci pacjenta. Jak sam Pan widzi, konsekwencje unikania dentysty są o wiele groźniejsze i poważniejsze, niż leczenie stomatologiczne. Proszę się nie stresować wizytą, ponieważ w każdym nowoczesnym gabinecie znajdzie Pan metody znieczulenia, które pomogą przejść przez zabiegi stomatologiczne bez lęku i bólu. Nic Pan nie poczuje, a zadba o to, co konieczne, czyli zdrowie. Aby mógł Pan lepiej uporać się ze strachem przed dentystą polecamy lekturę naszego poradnika dla pacjentów – „Bądź bystry u dentysty. Jak mieć zęby celebryty i nie bać się stomatologa”. Wierzymy, że poradnik pomoże oswoić lęki i przełamać się do zmiany myślenia :)

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl