Jak zaakceptować schizofrenię?

Jak zaakceptować shizofrenie? Jak sprawić, by chaos, typowy dla tej choroby ustąpił miejsca poczuciu kontroli i panowania nad swoim życiem? Jak przestać się bać tej choroby?

Witam,

Nie jest dla mnie jasne czy pytanie dotyczy Ciebie czy kogoś Tobie bliskiego.

Życie ze schizofrenią, świadomością własnej choroby psychicznej na pewno nie jest łatwe. Z zaakceptowaniem własnej choroby jest tak jak z akceptacją samego siebie, bo w końcu to część Ciebie. Zaakceptować to znaczy polubić siebie taką jaką jesteś. Dać sobie prawo do bycia taką jaką jesteś. Strach w tym przypadku dotyczy nawrotów. Wiem, że im lepiej funkcjonuje społecznie chora osoba tym rzadsze nawroty. Może warto wziąć pod uwagę spotkania z psychologiem, które pomogą w radzeniu z problemami związanymi z chorobą.

Pozdrawiam,
M