Dzień dobry!

Motywacja to to, co każdy znajduje w sobie samym. To, co może być motywujące dla innego mężczyzny (nawet w bardzo podobnej sytuacji życiowej jak Pańska), może być zupełnie nieskuteczne dla Pana. Warto zaopiekować się samym sobą w szczególny, indywidualny sposób. Np. wypisać listę swoich 3 największych zalet i zastanowić się, jak każdą z nich można skutecznie wykorzystać do wprowadzenia zmian w swoim życiu. Np. jestem inteligentny - zbiorę wiele informacji i szczegółowo zaplanuję swój plan żywienia i ruchu. Jestem samotnikiem indywidualistą - będę codziennie chodził na długie spacery.

Dla niektórych osób najskuteczniejsze jest stopniowo wprowadzanie zmian, np. najpierw wyłącznie rozpoczęcie regularnego jedzenia 4 posiłków dziennie i nie podjadanie (ale bez wprowadzania sportu i dużych zmian w jadłospisie) tak, aby nie nakładać na siebie zbyt wielu ograniczeń i wyzwań. Z czasem dodawanie stopniowo kolejnych elementów, np. wyeliminowanie słodyczy, dodanie aktywności ruchowej itp.
Za to dla innych ludzi - najskuteczniejsze jest wyznaczenie sobie daty rozpoczęcia zmian w swoim życiu, wprowadzenia jednocześnie pełnego, szczegółowego planu tych zmian i sumiennego pilnowania się go.

Warto wyznaczać sobie małe, realne do osiągnięcia cele na konkretne daty.

Dla niektórych jest wsparciem obecność i kontrola innych osób - np. obecność trenera na siłowni, regularne pomiary ciała u dietetyka czy kibicowanie znajomych.

W Internecie istnieje wiele stron motywacyjnych i portali dotyczących zdrowego stylu życia, gdzie jednocześnie codziennie można znajdować nowe przepisy i porady. Podobną rolę mogą pełnić książki i poradniki.

Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty