Jak załagodzić strach przed wizytą u psychologa?

Witam m pewnien problem podejrzewam ze mam nerwice lekowa nie bylam u lekarza ale mam wszystkie objawy wczoraj mialam potworny atak paniki i leku myslalam ze umieram i podjelam decyze by pojsc do psychologa ale jestem pewna ze dostane atak i zemdleje jak mam zalagodzic strach przed wizyta?

Jeśli Pani jest pewna, że dostanie ataku paniki, to znaczy, że Pani wywołuje ten atak. Zapewne stoi za tym określone myślenie o ataku. Proszę łagodzić te myśli uspokajającym oddechem przeponowym (nie więcej jak 3 na raz). Jeśli chodzi o wizytę, może Pani poprosić kogoś bliskiego, żeby z Panią poszedł. Na pierwszej konsultacji specjaliście nie powinna przeszkadzać obecność bliskich (choć różne są szkoły i różne zasady), jeśli potrzebuje Pani tej obecności także na sesji. Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Zazwyczaj gabinet psychologa jest miejscem cichym, bezpiecznym, spokojnym, a sam terapeuta jest osobą, która ma doświadczenie w tym, jak zachować się, kiedy poczuje się Pani gorzej, zasłabnie, będzie przeżywała strach, stres czy atak lęku panicznego.

Pozdrawiam!