Strach przed zawałem u 20-latki

Witam ! Jestem 20 dziewczyna i strasznie boje sie tego,ze dostane zawal. Kilka dni temu wyladowalam w szpitalu z bolami klatki piersiowej, mialam robione ekg,echo serca,usg brzucha,badania krwi i moczu,wszystko w normie. Wiec to mozliwe,ze dostane zawal? Czytalam na jakims forum o objawach zawalu u kobiet i teraz ciagle mam jakis objaw. Dodam jeszcze ze mam problemy z miesaczka. Bardzo sie boje,ze dostane zawal i za pozno zareaguje i umre :( Prosze szybko o odpowiedz.

Dzień dobry!

Problemy z miesiączkowaniem mogą wiązać się z zaburzeniami hormonalnymi, a te z kolei wpływać na nastrój, kondycję psychiczną. Z pewnością warto też wykluczyć wszelkie inne aspekty medyczne, które mogą dawać takie objawy, z jakimi zgłosiła się Pani do szpitala. Jeśli jednak z punktu widzenia lekarzy jest Pani osobą zdrową, warto skonsultować się z psychologiem. Być może Pani doświadczenie (ból klatki piersiowej, przyspieszone bicie serca, podejrzewanie u siebie choroby, strach przed zawałem i lęk przed śmiercią itp.) wiązało się z atakiem paniki, stanami lękowymi lub objawami nerwicy.

Pozdrawiam!