Jak zapanować nad swoimi nerwami?

Witam, od zawsze miałam problem jeśli chodziło o zdenerwowanie. Nie potrafię panować na nerwami, gdy ktoś mnie zdenerwuje potrafię go mocno zranić. Na przykład gdy mój starszy brat mi coś powie lub zrobi co mi nie pasuje potrafię wpaść w taką furię, że zawsze ma podrapane ręce i nie tylko. Później od razu zaczynam płakać bez powodu mimo, że tego nie chcę . Chciała bym nad tym zapanować ale nie potrafię. Boje się, że za parę lat może być gorzej a ja nie będę umiała nad sobą zapanować i zrobię coś czego nie będę chciała. Co powinnam zrobić ?

Dzień Dobry Pani:)

Zaprezentowane przez Panią odpowiedzi emocjonalne na opisane sytuacje widzę jako wskazanie do pilnej diagnostyki symptomatycznej oraz rozważenia terapii najlepiej w paradygmacie poznawczo-behawioralnym, która jest efektywną formą terapeutyczną.

Proszę już nie czekać i pozwolić sobie Samej pomóc.

Ze słonecznymi życzeniami wszystkiego, co piękne:)

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605