Jak zapomnieć o swoim byłym?

Byłam z facetem ponad dwa lata. Ten związek był dosyć burzliwy, bo ja jestem dosyć nerwowa osoba i upartą. A on znowu był dumny i nie do końca w pewnych kwestiach mogliśmy znaleźć wspólny język. Jednak widziałam jego starania i to jak o mnie walczył za każdym razem kiedy była kłótnia i kazalam mu spadać z mojego życia, delikatnie mówiąc. Od samego początku związku czułam się od niego gorsza, czułam że nie dorastam mu do pięt. On student... zawsze miał zorganizowane życie. A ja byłam taka szarą myszką przy nim. Takie miałam myślenie. Mimo że zapewniał mnie że moje wykształcenie nie jest dla niego istotne. Klocilismy się dosyć często, nawet o pierdoły. O pierdole potrafiłam się przyczepić. Nie wiem co się ze mną wtedy działo bo w poprzednim związku tak nie miałam. Czasami aż tak potrafił mnie wkurzyć że aż gotowała się we mnie. Kiedy konczylamn związek on za mną biegał i prosił mnie żebym go nie zostawiała... W lutym zaszłam w ciążę... wpadliśmy... Nie mogłam sobie z tym poradzić... usunelam dziecko... On tego nie chciał mimo to pomógł mi to zrobić bo strasznie płakałam i chyba wpadłam w jakaś depresje... Później się zaczęło wszystko psuć... kłótnie były tak częste... O byle co... ciągle zrywalam... On koniec końców stwierdził że przestał mnie kochać... A ja? Ja po czasie uświadomiłam sobie kogo straciłam... I ile dla mnie robił... Jeszcze w kwietniu próbowałam jakoś to scalic, naprawić... Ale nie dałam rady... zaraz po mnie znalazł sobie kogoś innego... A ja zostałam sama bez nikogo bo nasz związek wyglądał tak że mieliśmy tylko siebie i odciekosmy się od znajomych... Teraz on ma nową dziewczynę... A ja nie wiem jak mam sobie poradzić ze swoją psychiką... mam myśli samobójcze... Nie daje rady wstawać z łóżka... Nie chce być na tym świecie... Nie mogę o nim zapomnieć...

Warto podjąć konsultację z psychologiem i psychoterapię. Nie tylko w kontekście obecnego obniżenia nastroju i myśli samobójczych związanych z rozstaniem, ale także by zrozumieć lepiej siebie, swoje zachowania i to, co doprowadziło do rozpadu relacji. Przepracowanie zarówno obecnych emocji, jak i sposobu myślenia czy zachowania pomoże nie tylko odbudować poczucie wiary w siebie i w przyszłość, ale także unikać podobnych trudności, lepiej się komunikować i budować partnerskie relacje. Zachęcam do działania.

Witam,
zalecane jest dla Pani kompleksowe wsparcie psychiatryczne, psychoterapeutyczne, pomoc można uzyskać w Poradni Zdrowia Psychicznego.
Pozdrawiam serdecznie