Jak zmienić nawyki żywieniowe 2-latki?

dobry wieczor. moja corka ma 2 lata i 5 miesiecy, w dzien malo je poniewaz nie chce, probuje rozne obiady robic, sniadanie i kolacje je, tylko z obiadami jest problem, no i budzi sie w nocy na kaszke. nie wiem jak mam ja oduczyc jedzenia tej kaszki w nocy i jak naklonic ja do jedzenia obiadu

Jedynym sposobem na oduczenie dziecka od nocnej kaszki jest jej niepodawanie. Na pewno wywoła to sprzeciw u dziecka, ale kilka dni trzeba sie po prostu przemęczyć. Dziecko w tym wieku nie powinno juz jeść w nocy. Jedyna rzeczą, która mozna jej podać w nocy jest woda. Jeżeli chodzi o obiad proszę sie zastanowić czy dziecko nie podjada (słodycze, jogurty, owoce, chrupki itd.) miedzy śniadaniem a obiadem. Jedyna rzeczą, jaka powinno jeść miedzy tymi posiłkami jest lekkie drugie śniadanie, np. Owoc. Zbyt duże spożycie soków takze moze wywoływać brak apetytu. Proszę poić dziecko woda.