Jak zmniejszyć objętość brzucha?

Szanowny Panie, Pani Doktor, Jak powinienem jesc, zeby nie miec duzego brzucha? Sek w tym ze nie jest to tluszcz tylko okragly spory brzuszek. Poza tym jestem szczuply. Poradniki mowia tylko jak zrzucic tluszcz, ale nie wiem jak zmniejszyc objetosc samego brzucha. Dziekuje za porady

Witam,
w Pana przypadku należałoby zdiagnozować powód okrągłego brzuszka, w wielu przypadkach mężczyźni lubiący piwo zmagają się z takim problemem i wówczas wystarcza ograniczenie częstotliwości lub ilości tegoż trunku. Jeżeli jednak nie jest to ten powód, należałoby przeanalizować skąd wziął się ten okrągły brzuszek i czy jest to mięsień, tkanka tłuszczowa czy też spuchnięte jelita. Na to jednak pytanie zdalnie nie można podać właściwej diagnozy oraz rozwiązania. Proponuję udać się do dobrego dietetyka w pobliżu Pana miejsca zamieszkania.

Beyer-Wygońska Sylwia

Witam. Proszę unikać potraw tłustych, smażonych, słodkich, napojów gazowanych. Pić do 2l wody dziennie, jeść 5 razy, używać 2 łyżki oliwy z oliwek lub olej rzepakowy. Ograniczyć takie warzywa jak: brokuł, kapusta, groch, fasola itp. z owoców np. gruszki. Włączyć do diety proszę produkty zawierające błonnik( działa jako wypełniacz, zagłuszy uczucie głodu oraz poprawia perystaltykę jelit), owoce cytrusowe, zioła( bazylia, oregano, majeranek, kurkuma itp.), koper włoski , karczoch, mięta. Proszę też włączyć regularne ćwiczenia wzmacniające i napinające mięśnie brzucha. Pozdrawiam Julita Krawczyk