Skąd pojawiły się u mnie takie fałdy na brzuchu?

Witam, mam 22 lata, 170 cm wzrostu, od zawsze moja waga była w granicach 50-55 kg, zawsze miałam plaski brzuch, w ciągu dwóch tygodni mój brzuch stał się okrągły, wystający jak piłka i w pozycji siedzącej. Wiszą ogromne fałdy, nie wiem, co się stało, gdyż nie zmieniłam trybu życia, a w szybkim czasie mój wygląd co do brzucha, bioder uległ drastycznej zmianie. Dodam, że leczę się na niedoczynność tarczycy. Moja aktualna waga to 60kg. Jak powrócić do płaskiego brzucha? Czemu tak szybko zwiększył się brzuch i powstały ogromne zwisające fałdy.
22 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!
Przykładowe ćwiczenia na płaski brzuch to:
• brzuszki proste,
• brzuszki skośne,
• skłony w przód do siadu równoważnego,
• brzuszki na piłce (w tym wypadku dodatkowo trzeba pokonać niestabilność piłki, co pobudza do pracy mięśnie głębokie),
• prostowanie kończyn dolnych ze stopami lekko uniesionymi nad podłogą,
• unoszenie miednicy w leżeniu na plecach,
• rowerek,
• zginanie tułowia w bok w leżeniu bokiem.
Z zajęć typu fitness polecałabym:
- energy kick (z dużą ilością energicznych kopnięć i ciosów, w których wykonanie zaangażowane są mięśnie brzucha),
- zajęcia na siłowni,
- piłki (ćwiczenia wykonywane na specjalnych dużych piłkach, wprawiających w stan niestabilności, którą trzeba pokonać siłą mięśni),
- postural training (ćwiczenia korygujące wady postawy, mające za zadanie zwiększyć wytrzymałość mięśni odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej postawy, także mięśni brzucha),
- fat burner - ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową.

Więcej ćwiczeń znajdziesz w serwisie www.abccwiczenia.pl.