Powiększony brzuch po posiłku u 35-latki

Mam 35 lat i 170 cm wzrostu moja waga to 68kg w biodrach mam 104cm a w tali 94 i to jest mój problem co zrobić żeby brzuch był mniejszy jak rano wstaje jest spoko jak tylko zjem brzuch robi się jak balon

Julita Krawczyk

Witam. Proszę unikać potraw tłustych, smażonych, słodkich, napojów gazowanych. Pić do 2l wody dziennie, jeść 5 razy, używać 2 łyżki oliwy z oliwek lub olej rzepakowy. Ograniczyć takie warzywa jak: brokuł, kapusta, groch, fasola itp. z owoców np. gruszki. Włączyć do diety proszę produkty zawierające błonnik( działa jako wypełniacz, zagłuszy uczucie głodu oraz poprawia perystaltykę jelit), owoce cytrusowe, zioła( bazylia, oregano, majeranek, kurkuma itp.), koper włoski , karczoch, mięta. Proszę też włączyć regularne ćwiczenia wzmacniające i napinające mięśnie brzucha. Pozdrawiam Julita Krawczyk

Witam serdecznie,

Wzdęcia i opuchnięcie brzucha mogą mieć różne źródło. Być może występują alergie lub nietolerancje pokarmowe albo problemy z przewodem pokarmowym. Należałoby zgłosić się do specjalisty który da Pani skierowanie na testy alergiczne i badania gastrologiczne. Bez tego typu badań nie jestem w stanie ustalić przyczyny problemu.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam, w celu ustalenia trafnych wskazówek żywieniowych trzeba ustalić podłoże problemu. Polecam wybrać się do lekarza i wykonać wskazane przez niego badania.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na
www.diet-coaching.xaa.pl

Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska