Wystający brzuch i boczki u 20-latki

Witam. Mam 20 lat 171cm wzrostu i ważę 68kg. Ogólnie mówiąc mam szczupłe nogi - łydka 35cm, udo 59. Problem pojawia się w okolicach brzuszka, gdzie moje boczki mierzą 97cm, a talia 78cm. Odkąd pamiętam zawsze mam wystający brzuszek, i boczki. Nastąpił czas zmian i chciałabym to zmienić. Proszę o pomoc

Witam Panią.
68kg przy Pani wzroście mieści się w granicach prawidłowej masy ciała, chociaż należna masa ciała to ok. 60-61kg. Rzeczywiście wskaźnik WHR (talia/biodra) świadczy, że Pani organizm ma tendencje do odkładania tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, a z tym warto zawalczyć. Dobrze byłoby skonsultować swoje zwyczaje żywieniowe z dietetykiem i wprowadzić korekty - ustalić plan żywieniowy oraz włączyć dodatkową aktywność fizyczną. Wstępnie proponuję wybierać żywność o niskim indeksie glikemicznym. W jadłospisie powinny się znaleźć produkty pełnoziarniste, kasze, drób, warzywa. Dobrze byłoby omijać białe pieczywo, makarony, ryż, banany, czerwone mięso, słodycze i alkohol.
Z pozdrowieniami
Anna Nieradzik
www.naszdietetyk.pl