Wypukły brzuch i boczki przy normalnej sylwetce

Witam, Mam 20 lat, 172-173 cm wzrostu i ważę 55-56kg. Taka waga całkowicie mi odpowiada, należę raczej do osób szczupłych (nie chuda, nie gruba), ale co mnie denerwuje, to wypukły brzuch i tzw. boczki. Staram się stosować w miarę racjonalną dietę, jem 4-5 posiłków, co mniej więcej 3 godz. Porcje są umiarkowane. Na co dzień nie jem słodyczy. Pzyzwyczaiłam się jeść przed śniadaniem, obiadem i kolacją po 1 jabłku. Jeśli chleb to razowy z ziarnem, śniadanie w postaci muesli z jogurtem zazwyczaj. Piję też dużo wody, herbaty zielonej lub czerwonej, czasami kawę. Generalnie nie wydaje mi się, żebym jadła niezdrowo, ani zbyt wysoko/niskokalorycznie. Zastanawia mnie właśnie tylko, jak utrzymać brzuch płaski? Ten tłuszczyk kumulujący się w okolicach brzucha. "Boczki" doprowadzają mnie do szału. Pozdrawiam
20 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest prawidłowa, dlatego nie musisz się odchudzać. Dodatkowo Twoje nawyki żywieniowe wydają się być prawidłowe. Przeczytaj artykuł na temat zdrowego odżywiania i zobacz, jakie ewentualne błędy popełniasz http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Rozwiązaniem dla Ciebie będzie zwiększona aktywność fizyczna. Oznacza to, że powinnaś zacząć regularnie uprawiać sport, który jest najlepszym i najszybszym sposobem na zgubienie tkanki tłuszczowej z określonych partii ciała. Wykonuj więc ćwiczenia na brzuch, polecam te ze strony www.abccwiczenia.pl Dodatkowo uprawiaj sporty angażujące wszystkie partie ciała takie jak: pływanie, bieganie czy jazda na rowerze.

Pozdrawiam.