Jak zmniejszyć przyrost wagi podczas menopauzy?

Witam . Od ponad roku przechodze menopauze. 8 lat temu, przeszlam usuniecie miesniakow wraz z czescia macicy (jajniki mi zostawiono). Od momentu pierwszych objawow menopauzy, zaczelam tyc. Co mozna zrobic, zeby zatrzymac tycie.codziennie jezdze na rowerku treningowym 25 minut zwiekszajac stopnie trudnosci, pije 2 litry wody, nie podjadam pomiedzy posilkami,a mimo to, co tydzien na wadze wiecej.... Co robic?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do ginekologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Dzień dobry!

Wspomina Pani o dobrych nawykach, które warto kontynuować. Istotne jednak, jakie są Pani posiłki, z czego się składają, jaka jest ilość jedzenia, w jakich godzinach i za jaką częstotliwością Pani je itp.
W gabinecie dietetyka przeprowadzona zostanie szczegółowa analiza Pani aktualnego jadłospisu. Zawsze jest możliwe wprowadzenie do niego dobrych zmian, ułatwiających utrzymanie prawidłowej wagi i schudnięcie.
Warto także skonsultować się z lekarzem, czy jest możliwe np. uregulowanie poziomu hormonów, co często zapobiega nadmiernemu tyciu.

Pozdrawiam!