Jak zrzucić 4-5 kg?

Mam 19 lat i ważę 56 kg, przy wzroście 163. Odkąd biorę tabletki antykoncepcyjne (y***), urosły mi piersi (z rozmiaru B do C), ale nie przytyłam dużo. Niestety przez ostatnie pół roku nie uprawiałam sportu, od jakiś 3 miesięcy funduje sobie codziennie 20-30 minutowy mini-trening, a od czerwca zamierzam regularnie jeździć na łyżworolkach (przynajmniej 7 godzin w tygodniu). Warto wspomnieć, że od około 3 miesięcy nie jadam po godzinie 17-18. Zrzuciłam już 2 kg-2 miesiące temu ważyłam 58 kg, ale waga się zatrzymała i nie chce drgnąć. Poza tym moim problemem są niewątpliwie tzw. boczki i oponka w dolnej części brzucha. Moje ćwiczenia koncentrują się właśnie na tych partiach ciała- ćwiczę z hula-hop. Mięśnie brzucha są już widoczne, ale i tak pokrywa je warstwa jakiegoś okropnego tłuszczu. Chce się tego pozbyć zarówno dzięki ćwiczeniom jak i diecie. Tu właśnie powstaje moje pytanie: jaka dieta ułatwi mi osiągnięcie mojego celu? Jak zrzucić 4-5kg na stałe i dodatkowo czy istnieje jakaś dieta, która działa w szczególny sposób na brzuch czy boczki? Byłoby świetnie, myślę, że wiele kobiet w tej kwestii się ze mną zgadza ;)
19 LAT ponad rok temu

Witam,

Kiedy waga stoi w miejscu oznacza to, że Twój organizm broni się przed utratą kilogramów. Jeśli odchudzasz się stosując diety niskokaloryczne nie ma się co dziwić, że Twoja masa ciała nie zmniejsza się. Są to diety, które nadmiernie ograniczają podaż kalorii, a organizm musi bronić się przed głodem. Robi to magazynując tłuszcz. Tak więc mimo iż dostarczasz mało energii, szybko chudniesz i równie szybko powracasz do dawnej wagi, a nawet ją znacznie przekraczasz. Mija to się z celem i przede wszystkim jest niekorzystne dla Twojego zdrowia. Dodatkowo zmniejsza się Twoje tempo metabolizmu, co również wpływa na brak utraty zbędnych kilogramów. Dlatego teraz Twoja waga stoi w miejscu.

Osoby z Twoją masą ciała nie powinny się odchudzać. Twoja waga jest prawidłowa a BMI mieści się w zakresie normy od 19 do 25 (dokładnie wynosi 21). Twoim błędem jest nie spożywanie posiłków po godzinie 17-18. Jeśli chodzisz spać około 23-24 przerwa miedzy posiłkami jest zbyt długa (do śniadania). Ostatni posiłek powinnaś jeść na 2-3 godziny przed snem.
Poczytaj artykuły, z których dowiesz się, jakie produkty wybierać, a jakich unikać w swoim codziennym jadłospisie http://portal.abczdrowie.pl/dieta-srodziemnomorska, http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia, http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski

Zajrzyj na stronę poświęconą aktywności fizycznej www.abccwiczenia.pl, gdzie znajdziesz ćwiczenia na brzuch.

Pozdrawiam.