Jak zrzucić parę kilo z ud i mieć płaski brzuch?

Ważę 57 kg i mam 156 cm wzrostu. Jestem nastolatką - 15 lat. Często rano i wieczorem wykonuję 20-30 brzuszków. Próbowałam głodować, ale nie wychodziło, najdłużej 1,5 dnia. W mojej rodzinie nikt nie jest otyły. Jadam śniadania nieregularnie, czasami wcale. Na obiad jadam zupy lub jakieś mięso. Nie jadam kolacji, chociaż zdarza mi się czasami coś przekąsić, ale raczej rzadko. Nie choruję na choroby przewlekłe.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoja masa ciała wskazuje na tendencję do nadwagi, jednak nie powinnaś odchudzać się na własną rękę, zwłaszcza takimi drastycznymi metodami jak głodówka. W Twoim wieku takie postępowanie może źle odbić się na zdrowiu. Poza tym proporcje Twojego ciała będą się jeszcze zmieniać i jeśli wprowadzisz kilka zmian, prawdopodobne, że jakiś czas naturalnie wysmuklejesz.

Przede wszystkim powinnaś jeść regularne posiłki: śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Śniadanie to podstawa.

Twoje posiłki powinny być komponowane zgodnie z piramidą żywienia, czyli ich postawą powinny być produkty zbożowe (kasze, pieczywo, ryż, makaron) z pełnego ziarna, warzywa, owoce, chude mięso, ryby, nabiał. Powinnaś natomiast unikać potraw tłustych i słodkich, szczególnie słodyczy.

Bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Powinnaś się więcej ruszać, aby spalać nadmiar kalorii.

Pozdrawiam