Jak zwalczyć lęk przed seksem?

Witam, ja mam taki problem: mam 25 lat i nadal jestem prawiczkiem. Kiedy moja kobieta daje mi możliwość wykazania się w łóżku to mam strach przed seksem, wiem, że tego chcemy oboje, ale cały czas ja niedomagam. Niby wszystko jest OK, bo mój penis staje bez problemu jak jej dotykam, ale nie wiem czemu boję się tego.

Redakcja abcZdrowie

Witam,
Z tego co napisałeś, Twój problem dotyczy lęku przed współżyciem. Nie wspomniałeś o wcześniejszych swoich doświadczeniach, które mogłyby być przyczyną Twojego obecnego problemu, w związku z czym zakładam, że nie posiadasz negatywnych przeżyć związanych z seksem.
Proponuję, abyś zadał sobie pytanie co się może stać, kiedy odważysz się na współżycie? Czego dokładnie się obawiasz? Może czegoś się wstydzisz? W zależności od tego jakie będą Twoje odpowiedzi, czy obawy wydadzą Ci się realne i uargumentowane, czy zupełnie bezpodstawne, będzie dalsze Twoje postępowanie.
Jeżeli znajdziesz namacalną "przeszkodę" we współżyciu z dziewczyną, to proponuję abyś skorzystał z wizyty u seksuologa. Jeżeli natomiast, sam dojdziesz do wniosku, że Twoje lęki są bezpodstawne, proponuję abyś porozmawiał o tym ze swoją partnerką. Często wystarczy zwerbalizowanie swojego lęku do tego, aby blokada minęła. Myślę też, że wyjaśnienie sytuacji dobrze wpłynie na Wasze relacje, ponieważ partnerka ma prawo zastanawiać się nad tym, dlaczego nie dochodzi między Wami do współżycia.

Serdecznie pozdrawiam,
Magdalena Boniuk