Lęki - jak mam je zwalczyć?

Witam. Mam problem, który dręczy mnie od ponad 5 lat. Kiedy byłam w szkole średniej zaczęłam chodzić z moim obecnym chłopakiem. Kiedy byliśmy ze sobą 3 miesiące, kolega poprosił mnie o napisanie jakiejś pracy. Dowiedziałam się również, że on się we mnie zakochał. Wystraszyłam się wówczas, że nie kocham swojego chłopaka. Lęk trwał kilka miesięcy, potem zanikał i tak przez 4 lata. Kiedy lęk był - chciałam go zostawić, ale nie umiałam, gdy lęk zanikał - wiedziałam, że popełniłabym błąd, gdybym go zostawiła. Przez ostatni rok było między nami bardzo dobrze. Mnóstwo pracy na studiach odwróciło moją uwagę od doczesnych problemów. Dokładnie po roku, obecnie, lęki wróciły. Każda ważna decyzja, która może zaważyć na moim życiu kończy się niewiedzą i lękiem. Dziś jestem rozbita, moje hobby mnie nie cieszy, nic mnie zresztą nie cieszy. Pojawiają się dodatkowe, choć mniejsze lęki - np. strach przed tym, że mi nie przejdzie, strach, że mnie zamkną w psychiatryku, strach przed rozwodem, lub że jak lęki przejdą to znów wrócą. Pomocy!!!!!!!!!
ponad rok temu

Witaj,
To dobry znak, że dużo pracy i nauki na studiach wywoływało u Ciebie spokój. Zastanów się co powoduje, że poddajesz wątpliwości Wasz związek?
Dlaczego wogóle zaczęłaś spotykać się ze swoim chłopakiem? Czy wydawało Ci się, że jest jedynym, który zwrócił i zwróci (w przyszłości) na Ciebie uwagę, czy świadomie go wybrałaś spośród wielu?
Jak już dojdziesz do powodów rozpoczęcia związku ze swoim obecnym partnerem powinnaś także dowiedzieć się, czy nadal chcesz z nim być, czy może jednak szukasz czegoś innego w życiu?
Aby móc szczerze odpowiedziec sobie na to pytanie, powinnaś najpierw dobrze poznać swoje oczekiwania co do Waszej przyszłości.

Serdecznie pozdrawiam,
Magdalena Boniuk