Natrętne myśli o zdradzie - jak się ich pozbyć?

Od niecałego roku coraz częściej myślę, że moja dziewczyna mnie zdradza. Mimo zapewnień i ciągłych dowodów, że tak nie jest, co jakiś czas one powracają. Jak się tego pozbyć?

ponad rok temu

Witam.
Co to znaczy, że mimo dowodów nadal masz myśli o ewentualnej zdradzie Twojej dziewczyny?
Jeżeli mówimy, że mamy dowody, to znaczy, że te dowody do nas przemawiają, a co za tym idzie - wierzymy w to, o czym one mówią.
Skoro napisałeś, że masz dowody na to, że Cię nie zdradza, nie możesz jednocześnie temu zaprzeczać.
Zatem należy założyć, że dowody przedstawiane przez Twoją dziewczynę nie są dla Ciebie wystarczające, skoro nie rozwiewają Twoich wątpliwości.
Musisz jednak wiedzieć, dlaczego tak jest i czego Ci ciągle brakuje.
Czy rozmawiałeś na ten temat z przyjaciółmi? Czy mówiąc o swoich wątpliwościach, opartych o jakieś sytuacje, oni również mieliby wątpliwości?
Czy może raczej słyszysz od swojego otoczenia, że Twoje obawy są bezpodstawne?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, co konkretnie jest w stanie Cię przekonać o tym, że nie jesteś zdradzany, i powinieneś dążyć do tego (w granicach rozsądku oczywiście), aby takie zapewnienie miało miejsce.

Serdecznie pozdrawiam
Magdalena Boniuk