Jaka dieta i ćwiczenia byłyby dobre dla mnie?

Witam! Zwracam się z prośbą o radę co do diety i ćwiczeń. Mam prawie 15 lat, ważę 60 kg przy wzroście 162 cm. Według mnie to za duża waga :( Źle się czuję w moim ciele i myślę, że schudnięcie doda mi odwagi i będę się lepiej czuła. Lubię ruch, kiedy byłam mała, chodziłam na balet, więc pamiętam kilka ćwiczeń i od czasu do czasu ćwiczę, ale szybko się męczę, bo mam problemy z sercem. Kardiolog powiedział, że nie ma żadnych przeciwwskazań do rozpoczęcia diety czy ćwiczeń.

Bardzo lubię słodycze ;] Mama mi nie pozwala ich jeść, bo u nas rodzinna jest cukrzyca, ale ani rodzice, ani brat nie mają, ale ja i tak się boję, że zachoruję, lecz nie mogę skończyć z tym nałogiem. Jestem gruboskórna :( I tak będę wyglądać na puszystą, ale bardzo chcę mieć szczupłe nogi, płaski brzuch i płaską pupę, bo od dziecka mam wystającą :( Bardzo proszę o odpowiedź :)

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

według siatek centylowych dla BMI Twoja masa ciała jest w normie i nie potrzebujesz się odchudzać. Jeśli czujesz się źle w swoim ciele i masz nagromadzony tłuszcz w określonych partiach ciała, radzę zacząć uprawiać sport i odżywiać się według zdrowych zasad żywieniowych. Jeśli masz problemy z sercem i szybko się męczysz, polecam spokojne ćwiczenia typu joga czy pilates. Możesz je wykonywać w klubie fitness lub w domu z płyt DVD czy z książek.

Dodatkowo na naszej stronie www.abccwiczenia.pl jest wiele ćwiczeń, na różne partie ciała, więc z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Wykonuj ćwiczenia na tę partię ciała, z której chcesz stracić nadmierne kilogramy, ale jednocześnie pamiętaj o sportach ogólnorozwojowych (joga, pilates, pływanie). Codziennie spaceruj po świeżym powietrzu, w tempie jakie Ci odpowiada.

Zajrzyj do artykułu poświeconego zasadom zdrowego odżywiania i zacznij się do ich stosować. Dzięki temu żadna dieta nie będzie Ci potrzebna ani teraz, ani w przyszłości http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Dodatkowo poczytaj, czym zastąpić niezdrowe przekąski typu słodycze czy dania fast food, aby były zdrowe i jednocześnie zaspokajały apetyty na słodkie czy tłuste produkty http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski

Pozdrawiam