Jaka dieta nie będzie powodowała efektu jojo?

Witam szukam skutecznej, zdrowiej diety. Jestem kobietą 19 lat ważę 88kg i mam 167 cm. Nie jestem aktywna fizycznie. Rok temu ważyłam 17 kg mniej. Po każdej diecie mam efekt jojo. Proszę o poradę.

Dzień dobry,

bardzo ważnym aspektem jest to jakie te "różne" diety Pani stosowała. Jeżeli kuracja prowadzona jest pod kontrolą dietetyka klinicznego efekt jo -jo nie powinien się pojawić.

Należy pamiętać, że po każdej diecie redukującej powinno się przejść na stabilizację masy ciała, dzięki czemu nie pojawia się efekt jo-jo.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga