Jaką dietę stosować aby zgubić kilogramy?

Witam Moje założenia • Zlikwidowanie tkanki tłuszczowej umiejscowionej głownie na udach, zlikwidowanie bryczesów, nie rozbudowywanie mięśni na nogach. • Nieobniżanie wagi ciała głownie ze względu na fakt że górne partie ciała są szczupłe. • Ćwiczenia 3 razy w tygodniu – fitness ogólny 1 h dodatkowe ćwiczenia na nogi, bryczesy – 30 min. Na co zwrócić uwagę w odżywianiu aby spalić tkankę tłuszczową a nie rozbudowywać mięśni na nogach i nie obniżać wagi ciała. Co jeść przed treningiem i po treningu?

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam,
aby spalić oporny tłuszcz - należy jeść tłuszcz! Oczywiście mam tu na myśli odpowiednio zbilansowaną dietę pod kątem Pani osoby - Pani celu i stanu zdrowotnego. Gdzie znajdziemy zdrowe tłuszcze? Oliwa z oliwek, olej kokosowy, produkty z kokosa, olej lniany, migdały, orzechy, sezam, pestki dyni/słonecznika itd. Aby nie rozbudowywać mięśni na nogach lepiej unikać zbyt dużej ilości białka w diecie, nie podała Pani swoich danych (waga, wzrost itp.) więc nie podam bardziej konkretnych zaleceń. Kaloryka - tutaj musi Pani sama zaobserwować przy jakiej ilości jedzenia Pani waga nie schodzi. Dobrze jeść ok.4 do 5ciu posiłków regularnych, pić ok. 1,5-2l wody, przyprawiać ziołami potrawy (przyspieszają metabolizm) oraz siebie obserwować :) 2-3h przed treningiem polecam np. ryż brązowy z łososiem i szpinakiem lub kasza gryczana z pieczarkami, kozim serem i brokułami skropione oliwą. 30min przed treningiem mogą to być garść bakalii lub banan z łyżką masła orzechowego lub tahini. Po treningu? W pierwszych minutach najlepsze będą „szybkie” węglowodany z niewielkim dodatkiem białka – może być to banan lub shake owocowy z jogurtem naturalnym, 1-2h po może to być kasza + porcja mięsa + warzywa (powinny stanowić większość porcji)

Pozdrawiam
Kamila Ziemann
www.efektcentrum.pl