Dlaczego tyję pomimo stosowania diety?

Witam, mam problem, gdyż mimo stosowania diety tyję. Mam 31 lat 160 cm wzrostu, waga aktualna 52kg, do tej pory 49kg było moja waga stałą. przedstawię swój przykładowy jadłospis i proszę o poradę, co robię źle. Śniadanie kasza jaglana 100g z jabłkiem, 2 śniadanie banan, obiad indyk na parze i warzywa np. po grecku lub jakas surówka, na podwieczorek np. serek wiejski lekki i baban lub banan z jogurtem naturalnym i nasionami chia, kolacja jakaś sałatka lub zupa krem z warzyw. Trenuje 3X w tygodniu

Witam serdecznie,

po pierwsze przy ćwiczeniach fizycznych może nastąpić wzrost wagi, ponieważ buduje Pani mięśnie a one są cięższe niż tkanka tłuszczowa. Radziłabym mniejszą uwagę skupiać na wadze a zacząć się mierzyć.
Po drugie Pani jadłospis nie jest najlepszy. Zdecydowanie zbyt dużo jest w nim owoców. Nie wiem jak wyglądają Pani ćwiczenia, czy to jest intensywny trening siłowy? Jeżeli nie to proszę zrezygnować ze sporej ilości owoców, ponieważ zawierają one dużo cukrów prostych, które nie przetrawione zaczną odkładać sie w postaci tkanki tłuszczowej. Banana może Pani jeść ewentualnie po treningu. Proszę także nie jadać samych owoców a łączyć je z "dobrym tłuszczami". Jeżeli chodzi o pozostałe składniki Pani jadłospisu to są w porządku ale nie jestem w stanie dobrać porcji ponieważ ma za mało informacji na Pani temat nie znam zapotrzebowania energetycznego.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to przez internet.
Proszę się zastanowić czy nie warto zająć się problemem profesjonalnie.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk