Spożywanie bananów podczas diety odchudzającej

Czy na diecie odchudzającej (chcę spalić nadmiar tkanki tłuszczowej) można jeść banany ? Jest wiele opinii na ten temat i nie wiem, czy można spożywać, czy nie ... Jem od czasu do czasu banany np. na II śniadanie, ale nie wiem, czy nie powinnam całkowicie wykluczyć bananów z jadłospisu :(( Banany mają wysokie IG i dlatego są odradzane przez naukowców. Jak to w końcu jest ? Mogę jeść banany podczas odchudzania, czy nie ? Proszę o odpowiedź :((

Witam, podczas diety odchudzającej można jeść banany trzeba tylko spożywać je w rozsądnych ilościach. Banan jest bogaty w składniki odżywcze. W 100g banana znajduje się blisko 95 kcal.

Po przepisy i wskazówki dietetyczne zapraszam również na moją stronę http://diet-coaching.xaa.pl/ ;
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witaj,
rzeczywiście banany są "tuczące" ale od czasu do czasu to nie powinien zaszkodzić. Dobrze jest sobie wkomponować banana w posiłek po treningowy (białko + węglowodany proste) jogurt/maślanka/kefir + banan- zmiksować i ot taki koktajl na regenerację.
Pozdrawiam