Nadmiar cukru w diecie

WITAM czy codzienne spożywanie łyżki miodu i banana może powodować nadmiar cukru w diecie który będzie miał inne gorsze powikłania?

Dzień dobry, jeśli spożywanie tych produktów idzie w parze z intensywną aktywnością fizyczną, to nie. Zarówno miód, jak i banan dostarczają dużej ilości węglowodanów łatwoprzyswajalnych. Sa to produkty wysokoenergetyczne o znikomej ilości błonnika w bananie i jego braku w miodzie.. Niedobór błonnika prowadzi do wyrzutu insuliny i gwałtownego spadku poziomu glukozy we krwi. Wtedy czujemy osłabienie. Ciągłe dostarczanie łatwoprzyswajalnych produktów w wiekszych ilościach i to codziennie może skończyć się insulinoopornością, a następnie cukrzycą. Wkomponowanie miodu i banana w skład zróżnicowanej diety zawierajacej sporo błonnika, nie musi powodować w/w dolegliwości.